Portal_background_image

نشست مشترك كميسيون هاي بهبود فضاي كسب و كار، صنعت و توسعه صادرات اتاق بازرگاني استان مركزي

برگزاری نشست مشترک کمیسیون های بهبود فضای کسب و کار، صنعت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی استان مرکزی با حضور مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری  استانداری مرکزی در این جلسه عنوان کرد: سهم صنعت از تسهیلات تبصره 18، 20 هزار میلیارد تومان است که تاکنون 2 هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است. 

مجید نیکی‌ملکی در نشست مشترک کمیسیون های بهبود فضای کسب و کار، صنعت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی استان مرکزی در خصوص عدم موفقیت در پرداخت تسهیلات تبصره 18 در استان مرکزی بیان کرد: این طرح در سال 98 هنوز اجرایی نشده است و نمی‌توان ارزیابی نسبت به موفقیت و یا عدم موفقیت آن داشت، اما نکته مهم این است که باید انتظارات به‌جایی از این تسهیلات داشت. 

وی با بیان اینکه این تسهیلات 8 برنامه تولید و اشتغال را مدنظر دارد و پیش‌بینی بر این بود که 45 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌ها تسهیلات پرداخت شود، افزود: سهم صنعت از این منابع 20 هزار میلیارد تومان و سهم استان مرکزی نیز از این رقم 746 میلیارد تومان در قالب تسهیلات سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع است، اما تاکنون تنها 2 هزار میلیارد تومان از این منابع در کشور تامین شده است. 

نیکی ملکی افزود: برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان 107 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است که در واقع این رقم نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات بخش خصوصی باشد، همچنین از 746 میلیارد تومان منابع استان مرکزی 76 میلیارد تومان برابر با 10 درصد در قالب سرمایه در گردش و سرمایه ثابت پرداخت شده است. 

وی با اشاره به اینکه در سال 97 در حوزه صنعت، دولت باید هزار و 60 میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌کرد و در کنار آن تسهیلات بانکی پرداخت می‌شد، گفت: یارانه پرداختی دولت و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تاکنون 213 میلیارد تومان بوده است که در واقع 20 درصد تعهدات دولت را شامل می شود. 

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری مرکزی گفت: به نظر می‌رسد تامین این تسهیلات از طریق سیستم بانکی مشکلی نداشته باشند، اما به دلیل اینکه تمامی منابع طرح تامین نشده است کار به کندی پیش می‌رود. 


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها