Portal_background_image

شيوه‌نامه اعطاي مجوز اقامت ۵ ساله به سرمايه‌گذاران خارجي ابلاغ شد .

«شیوه نامه اعطای مجوز اقامت پنج ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی» و «فرم درخواست سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی برای دریافت مجوز اقامت پنج ساله» برای اجرا به بانک ملی ابلاغ شد.

مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی ضمن اشاره به مصوبه مورخ  ۱۳۹۸/۴/۱۵ هیأت محترم وزیران در خصوص اعطای اقامت پنج­ساله به اتباع خارجی که حداقل دویست و پنجاه هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری سپرده‌گذاری بلندمدت یا به همان میزان در ایران سرمایه‌گذاری کنند، گفت: با توجه به تأکیدات وزیر محترم کشور اقدامات لازم برای اجرایی شدن مصوبه هیأت وزیران صورت گرفته است.

وی افزود: در این راستا «شیوه نامه اعطای مجوز اقامت پنج­ساله به سپرده ­گذاران و سرمایه­ گذاران خارجی» و پیوست­های آن شامل «ضوابط سپرده‌گذاری ارزی ویژه اتباع خارجی جهت صدور مجوز اقامت پنج ساله» و «نمودار فرآیند اجرایی شیوه ­نامه» پس از برگزاری چندین جلسه کارشناسی با حضور نمایندگان دستگاه­­هایذیربط در دبیرخانه کمیسیون اقامت ویژه مستقر در اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی تشکیل و سپس در تاریخ هفتم اسفند ماه ۱۳۹۸ در بیست و یکمین جلسه کمیسیون ویژه اقامت و تسهیلات به تصویب رسید و جهت اجرا به مراجع ذیربط ابلاغ شد.

رئیس کمیسیون اقامت و تسهیلات ویژه وزارت کشور در ادامه تصریح کرد: همچنین فرم­های درخواست متقاضیان با همکاری دستگاه­های مسئول به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی تنظیم و به همراه ترجمه شیوه نامه و پیوست­های آن به زبان­های مذکور برای وزارت امور خارجه، سازمان سرمایه­ گذاری خارجی و کمک­های اقتصادی و فنی ایران و بانک مرکزی ارسال گردید تا جهت دسترسی آسان متقاضیان در سایت­های دستگاه­های مذکور بارگذاری شود.

محمودی افزود: در اجرای شیوه­ نامه مذکور و به منظور دریافت، بررسی و اعلام نظر آنلاین در خصوص درخواست­ها و ایجاد دسترسی برای مراجع ذیربط مقدمات ایجاد سامانه جامعی با همکاری دستگاه­های ذیربط فراهم شده و در آینده نزدیک سامانه مذکور راه ­اندازی خواهد شد.

محمودی گفت: بر اساس شیوه­­ نامه پیش­ گفته، «کمیسیون اقامت ویژه و تسهیلات» مستقر در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور مسئولیت رسیدگی و تصمیم­ گیری در خصوص درخواست­های ارسال شده را بر عهده دارد.

وی همچنین یادآور شد علاوه بر این، استانها و دستگاهها می توانند فعالین اقتصادی و سرمایه گذاران خارجی که از قبل در کشور حضور داشته و مشغول فعالیت می باشند را به دبیرخانه کمیسیون جهت اخذ اقامت ویژه ۵ تا ۱۰ ساله نیز معرفی نمایند.


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها