Portal_background_image

برگزاري كارگروه اشتغال استان

جلسه کارگروه اشتغال استان به ریاست جناب مهندس فرخی معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضور مدیرکل محترم دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری و سایر مدیران ذیربط استانی برگزار شد .

در این جلسه که با محوریت بررسی چگونگی پرداخت تسهیلات اشتغال زایی روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی برگزار گردید ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کردند : میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح های اشتغال روستایی حدود 2 هزار و 100 میلیارد ریال است که در صورت اجرایی شدن بیش از سه هزار و 356 فرصت شغلی به دنبال خواهد داشت. 

ایشان افزودند : راه اندازی واحدهای تولیدی به خصوص توسعه صنایع تبدیلی در روستاها و با مدیریت منطقی و کارشناسی از سوی مسئولان مربوطه بستر ساز اشتغال پایدار و عاملی موثر در جلوگیری از مهاجرات بی رویه به شهرها است و  حمایت از اشتغال خرد روستایی نه تنها ارتقای شرایط اقتصادی و معیشتی روستاییان را به دنبال دارد بلکه می تواند گامی اساسی در راستای مهاجرت معکوس باشد. 

شایان ذکر است : 539 طرح متقاضی دریافت تسهیلات به مبلغ هزار و 750 میلیارد ریال در بانک های عامل در دست بررسی و بقیه نیز به دلیل کمبود مدارک و برای بررسی های مجدد به کمیته فنی ارجاع داده شده است .

همچنین 195 طرح ارائه شده به بانک های عامل با رقم 340 میلیارد ریال مصوب شده است که از این میزان 86 طرح با تسهیلات 77 میلیارد ریال منجر به عقد قرارداد شده و 186 فرصت شغلی به دنبال دارد. 
از 86 طرح منعقد شده 78 طرح با رقم 67 میلیارد و 500 میلیون ریال برای ایجاد 167 فرصت شغلی پرداخت شده است. 


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها