Portal_background_image

بازديد تعدادي از طرح هاي اشتغالزاي استان توسط معاون توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و مديركل دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري

مديركل دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري به اتفاق معاون توسعه كارآفريني و اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي از چند طرح اشتغالزای استان در حوزه سلامت و کشاورزی دیدن کرد .

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری پس از برنامه بازدید این طرح ها ، ضمن حضور در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی که در محل فرمانداری شهرستان فراهان تشکیل شد ، به تبیین موانع و مشکلات اجرای بهینه ی طرح اعطای تسهیلات ایجاد اشتغال روستایی و عشایری از محل صندوق توسعه ملی پرداخت .

سپس معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام اینکه میزان تعهد این وزارتخانه در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی 60 هزار میلیارد ریال است ، اظهار داشت تاکنون هفت هزار میلیارد ریال مصوب شده و بخش قابل توجهی پرداخت و بقیه نیز در حال پرداخت است. 
منصوری ادامه داد: تسهیلات اشتغال روستایی در بخش های خدمات، آی تی، گردشگری، معادن کوچک، کشاورزی و دامپروری است. 
وی بیان کرد: با توجه به اینکه طرح های اشتغال روستایی پیش از افزایش نرخ ارز تنظیم و ارایه شده، ساز و کاری ترتیب داده شد تا میزان تسهیلات متقاضیانی که تاکنون موفق به دریافت رقم درخواستی نشده اند،افزایش یابد. 
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تجمیع‌ کسب و کار روستایی و برای هر روستا یک محصول و خوشه بندی تولیدات رویکرد این وزارتخانه است که باید در تمامی استان ها مورد توجه قرار گیرد. 
وی ارایه ضمانتنامه بانکی را از مهمترین مشکلان متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی عنوان کرد و افزود: هدف از پرداخت یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات ایجاد اشتغال است و این مهم باید در این راستا هزینه شود و از پرداخت تسهیلات معیشتی خودداری شود. 
وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال ایجاد نمی کند، بیان کرد: جذب بازار برای محصولات مسئله مهمی است که مسئولان باید در راستای فروش تولیدات روستایی در دستور کار قرار دهند. 


دسته بندی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها